Co zrobić z niepotrzebną odzieżą?

0
Share

Wiele osób nie ma pojęcia, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami. Jedno jest pewne – wyrzucanie ich na śmietnik nie jest dobrym pomysłem. Za niezniszczoną, nadającą się do użytku odzież można otrzymać zadowalające pieniądze. Ci, którzy nie mają ochoty na sprzedać tekstyliów, powinni pomyśleć o oddaniu im potrzebującym. Potrzebujesz praktycznych wskazówek? Znajdziesz je w tym wpisie!

Portale sprzedażowe

Sprzedaż ubrań na popularnych portalach sprzedażowych zwykle nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie znoszą marnotrawstwa. Odzież może zyskać drugie życie! Ważne jest jednak to, aby zrobić korzystne zdjęcia, które zachęcą potencjalnych kupujących. Trzeba zadbać o najmniejsze szczegóły – nawet tło ma ogromne znaczenie! Myślisz, że im niższa cena, tym lepiej? Nie zawsze tak jest, ponieważ przedmiot wystawiony za kilka złotych może wydawać się podejrzany. Wiele osób obawia się ukrytych wad oraz mankamentów. Nie bez znaczenia jest również szczegółowy opis. Nigdy nie wiadomo, jakie frazy wykorzysta potencjalny klient podczas poszukiwania ofert. Jeśli dana rzecz posiada niedoskonałości, to należy o nich napisać.

Wymiana ubrań

Nie każdy wie, że istnieją grupy zrzeszające osoby pragnące wymieniać się ubraniami. Idealnie wpasowuje się to w politykę „zero waste”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się znaleźć coś, co faktycznie wykorzystasz w codziennym życiu. Atutem jest także możliwość pozbycia się przedmiotów, które jedynie zalegają w szafie. Podobnie, jak w poprzednim przypadku należy wykonać dokładne zdjęcia, a także opisać rzecz.

Kontenery PCK

Znajdują się one w niemal każdej miejscowości. Niezaprzeczalną zaletą jej możliwość pozbycia się starych, zniszczonych, uszkodzonych tekstyliów. Takie rzeczy przetwarzane są na czyściwa, a więc jest to lepsza opcja, niż wyrzucenie ich na śmietnik. Część odzieży w dobrym stanie trafia do najbardziej potrzebujących. Warto jednak wspomnieć o ubraniach odsprzedawanym lumpeksom. Część pozyskanych pieniędzy przeznaczonych jest na utrzymanie działalności PCK, a część do potrzebujących.

Related Posts