Jak sobie radzić z kacem po imprezie?

0
Share

Kac to bardzo niepożądany objaw po zbyt hucznej imprezie. Złe samopoczucie, ból głowy czy wymioty mogą towarzyszyć przez cały następny dzień, zmuszając do pozostania w domu przez większość czasu. Mówi się, że nie ma skutecznych sposobów na kaca i należy go po prostu “przecierpieć”. Nie jest to jednak prawda i w dobie mocno rozwiniętej medycyny istnieją możliwości, by zmniejszyć lub nawet całkowicie pozbyć się skutków ubocznych kaca.

Czym jest kac?

Kac to potoczna nazwa na zatrucie organizmu alkoholem. Do wyżej wymienionych objawów można dodać jeszcze wzmożone pragnienie, apatię, brak łaknienia, zaburzenia pracy serca czy drgawki. Dlaczego tak właściwie dochodzi do tego, że po imprezach następuje kac? Nie ma jasnych dowodów na to, dlaczego zbyt duża ilość alkoholu wpływa tak negatywnie na pracę organizmu, jednak najbardziej prawdopodobny jest fakt odwodnienia. Warto wspomnieć, że kobiety są bardziej narażone na kaca niż mężczyźni, ponieważ ich ciała zawierają więcej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie w ich ciałach znajduje się mniej wody. Dodatkowo kobiecy organizm zawiera mniej enzymu, który pozwala na rozkładanie się alkoholu.

Odtrucie alkoholowe w domu

Mówi się o wielu sposobach na kaca. Najbardziej popularnymi są oczywiście elektrolity oraz tabletki przeciwbólowe. W czasie zatrucia alkoholowego ważne jest także picie dużych ilości wody i jedzenie tłustych pokarmów, które pomagają w szybszym rozłożeniu się alkoholu w organizmie. Najważniejsze jest jednak, aby w czasie kaca (który prowadzi do odwodnienia) dostarczyć sobie jak najwięcej wartości odżywczych i mineralnych.

Kroplówka na kaca

Jeden ze sposobów, który przynosi szybką ulgę, a nie jest jeszcze popularny to kroplówka na kaca! Podanie kroplówki znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji po hucznej imprezie oraz łagodzi poważne skutki zatrucia alkoholem. To, że kroplówka na kaca jest tak skuteczna jest wynikiem tego, że zawiera ona takie związki jak:

  • elektrolity (np. potas, magnez wapń);
  • glukozę;
  • witaminę C;
  • witaminy z grupy B (B1, B12).

Podanie kroplówki na kaca jest jednym z najszybszych sposobów odczucia ulgi po zatruciu alkoholowym. Wszystko za sprawą tego, że środek podawany jest dożylnie, co znacznie przyśpiesza działanie witamin i minerałów, które od razu dostają się do krwi.

Dojazd pod same drzwi

Jest to z pewnością niedoceniana, a jakże skuteczna forma na dodanie sił. Kroplówka na kaca ma wiele zastosowań i pomaga:

  • nawodnić organizm;
  • wydalić toksyny z organizmu;
  • zmniejszyć stres;
  • ułatwić zasypianie;
  • przyspieszyć powrót do pełni sił.

W dzisiejszych czasach nie trzeba udawać się do szpitala, żeby zostać podłączonym pod kroplówkę. Aktualnie na terenie całego kraju istnieją firmy pielęgniarskie, które zajmują się dowożeniem tego typu środków oraz czuwają nad przebiegiem całego procesu. Dzięki temu, że jest to indywidualny zakup, do takiej kroplówki można dodać na życzenie klienta insulinę, środki przeciwbólowe, przeciwwymiotne czy nasenne. W zależności od osobistej pracy organizmu, można dzięki temu całkowicie pozbyć się kaca lub znacznie go zmniejszyć.

Źródło zdjęć: freepik.com

Related Posts