Remont mieszkania – jak znaleźć godną zaufania ekipę?

0
Share

Remont mieszkania bywa sporym obciążeniem finansowym. Właśnie dlatego powinien on zostać dokładnie zaplanowany. Wiele osób nie ma pojęcia, jak znaleźć godną polecenia ekipę remontową, która jednocześnie nie będzie piekielnie droga. Przesadna oszczędność nie jest jednak wskazana. Usuwanie nieprawidłowości jest nie tylko czasochłonne, ale również kosztowne. Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, z którymi dobrze jest się zapoznać przed podpisaniem umowy.

Odpowiedni termin

Pierwszym krokiem jest ustalenie dogodnego terminu remontu. Wbrew pozorom nie jest to łatwym zadaniem. Najlepsi fachowcy nie mają zbyt dużej ilości wolnego czasu. Najczęściej wymagają oni zarezerwowania usług ze sporym wyprzedzeniem. Oczywiście zdarza się tak, że można znaleźć ekipę „na już”. Wiadomym jest, że w każdej branży zdarzają się odwołane zlecenia. Warto jednak zaznaczyć, że szansa na znalezienie specjalistów od remontu „z dnia na dzień” jest niewielka. Z jakim wyprzedzeniem planować odświeżenie mieszkania? Wiele zależy od miejscowości, jednak bezpiecznie jest zawrzeć umowę już 2-3 miesiące wcześniej.

Wycena zlecenia

Nie warto nawiązywać umowy z ekipą remontową zbyt pochopnie. Zdecydowana większość osób ma ograniczony budżet, więc każda złotówka ma znaczenie. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się po wycenę zlecenia. Można poprosić o oszacowanie kosztów kilka przedsiębiorstw, a następnie porównać oferty. Ułatwia to znalezienie najkorzystniejszego wariantu. Wbrew pozorom drożej nie znaczy lepiej!

Pisemna umowa

Decydując się na nawiązanie współpracy z ekipa remontową nie można zapomnieć o zawarciu pisemnej umowy. Stanowi ona najlepsze zabezpieczenie na wypadek ewentualnych nieprawidłowości. Dokument powinien zostać kompleksowo sprawdzony, tak aby upewnić się, że jest on wolny od nieuczciwych zapisów. Lepiej uważać na firmy remontowe, które uznają wyłącznie ustne umowy. Dopiero po czasie może okazać się, że nie są one uczciwe. Rozsądniej jest być przygotowanym na każdą okoliczność, gdyż nawet renomowane przedsiębiorstwa mogą zawieść.

Related Posts