Żuławski Tulipan i „Nasza Wielka Mała Ojczyzna”

0
Share

Każdego roku Żuławy Wiślane zachwycają swoimi niespodziankami nie tylko turystów, ale i mieszkańców tego barwnego regionu. Atrakcji na tym obszarze jest bardzo wiele, a rozmaite wydarzenia i imprezy organizowane są niemal każdego tygodnia.

Niedawno w Mokrym Dworze odbyła się 10 edycja festynu o nazwie Żuławski Tulipan. Impreza trwa przez dwa dni każdego roku już od dziesięciu lat. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce i najczęściej odbywa się w drugą sobotę i niedzielę miesiąca. Cały festyn opiera się na układaniu barwnych dywanów z główek tulipana. Jest to bardzo żmudna praca, ale zarazem bardzo wynagradzająca. Grupa osób, które zajmują się układaniem kwiatów, co roku tworzy z kwiatowych kielichów inny temat przewodni. Zniewalające rezultaty ukończonego projektu można później podziwiać z uniesionej platformy widokowej.

Osoby, które chcą wziąć udział w tym kwiatowym wyzwaniu, zwołują się za pomocy e-maili, telefonów i wiadomości tekstowych. Następnie dopracowują wszystkie szczegóły, zanim jeszcze przystąpią do „tkania” kolorowych kobierców. Co więcej, kwiatowym artystom niestraszny nawet deszcz, śnieg, czy mróz.

Related Posts