Żuławy Wiślane w pigułce

0
Share

Żuławy Wiślane to jeden z tych obszarów w Polsce, do którego ochoczo zjeżdżają turyści z całego świata. Ta historyczna kraina – dom mennonitów i legendarnego Zakonu Krzyżackiego – jest uosobieniem naturalnego piękna i zabytkowej infrastruktury. Żuławy są typowo turystycznym regionem, który z roku na rok rozkwita w nowe atrakcje.

Jest to idealne miejsce dla osób lubiących spełniać wypoczynek na łonie natury, jak również i tych, które stawiają na aktywność fizyczną. Żuławy Wiślane to sieć szlaków rowerowych, kanałów wodnych, tras do Nordic Walkingu i jazdy konnej. Podczas wycieczek można rozkoszować się zapierającymi dech pejzażami i tętniącym życiem środowiskiem naturalnym. Cały region zasypały zabytki z epoki krzyżackiej, mennonickiej i polskiej arystokracji królewskiej.

Wioski wyglądają jak pocztówkowe zdjęcia, z wiekowymi kościółkami, popadającymi w ruinę wiatrakami i zabytkami hydrotechnicznymi. Należy też wspomnieć o ciepłej gościnności żuławskich mieszkańców i wspaniałej kuchni regionalnej, która serwuje przepyszne, średniowieczne potrawy.

Related Posts