Jak uniknąć poparzeń słonecznych?

0
Share

Osoby, które planują urlop na Żuławach Wiślanych powinny pamiętać, że promienie słoneczne bywają zdradliwe. Poparzenia skóry mogą być niezwykle dotkliwe, więc warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Przed wyruszeniem w drogę należy zaopatrzyć się w wysokiej klasy preparaty, które zapewnią optymalną ochronę. Niewskazane jest stosowanie kremów i mleczek SPF z poprzednich sezonów! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że termin ich przydatności do użycia minął, co może skutkować wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami (np. wysypką).

Stosowanie kremów z filtrem

Podstawą udanych wakacji jest stosowanie dobrych kremów z filtrem. Najlepiej celować w kosmetyki SPF50, które sprawdzają się nawet w najbardziej upalne dni. Istotne jest to, aby stosować się zaleceń producenta dotyczących aplikacji. Krem przeciwsłoneczny należy nakładać minimum 30 minut przed ekspozycją na promienie UV. Kąpiele w wodzie spłukują preparat, więc trzeba nałożyć go ponownie na wysuszone ciało. Nie można zapomnieć o twarzy. Panie, które nie mają zamiaru rezygnować z makijażu powinny zainwestować w lekki krem z SPF, który nie wpłynie negatywnie na wygląd podkładu.

Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce

Spędzenie w pełnym słońcu całego dnia nie jest najlepszym pomysłem. Warto jest postawić na różnorodne aktywności, dzięki którym wypoczynek nie będzie monotonny. Dzieci wymagają szczególnej opieki. Na plaże dobrze jest zabierać ze sobą rozkładane parasole. Ponadto, wskazane jest wybieranie zacienionych miejsc. Popołudniowe słońce stanowi mniejsze zagrożenie – jest to lepsza pora na zabawę, niż południe.

Systematyczne picie wody

Nie każdy wie, że spędzanie czasu na słońcu sprawia, że organizm wykazuje wyższe zapotrzebowanie na wodę. Z tego względu nie można zapomnieć o systematycznym nawodnieniu. Należy jednak unikać słodkich soków i napojów gazowanych. Korzystnym rozwiązaniem jest zakup butelki filtrującej, którą można szybko uzupełnić. Jest to inwestycja umożliwiająca zaoszczędzenie sporej ilości gotówki.

Related Posts