Co zrobić z pupilem na czas urlopu?

0
Share

Posiadanie pupila jest sporą odpowiedzialnością, więc należy liczyć się z rozmaitymi ograniczeniami. Podczas planowania wakacji należy zastanowić się, co zrobić ze zwierzakiem. Niestety w okresie urlopów wiele czworonogów jest porzucanych. Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemu. Nie trzeba więc całkowicie rezygnować z letniego wypoczynku! Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Hotel dla zwierząt

Nie każdy wie o istnieniu hoteli dla zwierząt. Najczęściej są one zlokalizowane w dużych miastach. Podstawą jest to, aby wybrać renomowany obiekt, który posiada pozytywne opinie klientów. To właśnie one stanowią wsparcie podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Nie bez znaczenia są również koszty. Wiadomym jest, że oddanie pupila do hotelu na kilkanaście dni może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Bywa jednak tak, że jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Czasami lepiej zaplanować nieco krótszy wypoczynek, tak aby starczyło gotówki na nocleg dla psa, kota lub innego podopiecznego.

Pomoc rodziny/znajomych

Pomoc rodziny lub znajomych może okazać się niezbędna. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że bliskie osoby bardzo często nie wymagają zapłaty. Należy pamiętać jedynie o tym, aby zakupić zapas pożywienia oraz dostarczyć niezbędne akcesoria. Oczywiście można skorzystać również z usług obcej osoby – zazwyczaj koszty są niższe, niż w przypadku hoteli dla zwierząt. Pierwszym krokiem jest jednak weryfikacja opiekuna, któremu pozostawimy czworonoga. Musimy mieć pewność, że mamy do czynienia z kimś odpowiedzialnym, a zarazem kochającym zwierzęta.

Podróż ze zwierzakiem

Podróżowanie ze zwierzakiem wcale nie musi być męczące, jeśli tylko pupil cieszy się dobrym zdrowiem. Niektóre czworonogi od pierwszych miesięcy życia przyzwyczajane są do wyjazdów, więc nie stanowią one dla nich źródła stresu i negatywnych emocji. Ważne jest jednak to, aby hotel przyjmował gości z psami, kotami czy też gryzoniami. Ponadto, trzeba wziąć pod uwagę, że zamknięcie podopiecznego w pokoju noclegowym na cały dzień nie jest dobrym pomysłem. Konieczne jest zapewnienie mu różnorodnych aktywności.

Related Posts