Jak się przygotować do urlopu jesienią?

0
Share

Wakacje po sezonie również mogą być przyjemne! Wiele osób decyduje się na wypoczynek we wrześniu lub październiku. Zmiana pogody może być drastyczna. Trudno jest przewidzieć, jakie warunki atmosferyczne będą panować w danym terminie. Jedno jest pewne – odpowiednie przygotowanie do wyjazdu sprawi, że będzie on udany, a zarazem niezapomniany. Poniżej zamieszczono kilka podpowiedzi, dzięki którym wszystko stanie się jasne.

1. Bielizna termoaktywna

Wydaje Ci się, że nie można spędzać czasu na świeżym powietrzu, gdy temperatura spada do 10 stopni Celsjusza i ciągle pada deszcz? Nic bardziej mylnego! Bielizna termoaktywna nie jest zarezerwowana wyłącznie na zimowe dni. Genialnie sprawdza się także jesienią, więc warto zainwestować w wysokiej klasy produkty. Powinny być one wykonane z wysokiej klasy materiału, który szybko wysycha, a jednocześnie wspomaga izolację ciepła oraz zapewnia optymalny przepływ powietrza. Tańszą opcją jest bielizna termoaktywna syntetyczna. Prawdziwym hitem stała się wełna merino, która posiada ponadprzeciętne właściwości użytkowe.

2. Kurtka przeciwdeszczowa

Planując urlop jesienią nie wystarczy zabrać ze sobą polaru lub skórzanej kurki. Jest to odzież, która sprawdza się na co dzień, jednak może okazać się niewystarczająca podczas długich wędrówek „w terenie”. Dobrej jakości kurtka przeciwdeszczowa pozostanie w nienaruszonym stanie długie lata, więc nie jest to inwestycja na jeden sezon. Najlepiej, aby wybrany model posiadał kaptur, który skutecznie ochroni przed niespodziewanymi opadami deszczu. Należy zwrócić uwagę, czy wybrane okrycie wierzchnie jest lekkie, przewiewne i komfortowe.

3. Solidne buty

Jesienią obowiązkowe są nieprzemakalne botki lub trzewiki. Dobrze, jeśli są one wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu. Usunięcie plam z obuwia z tkaniny lub zamszu jest często niemożliwe. Na uwagę zasługuje również podeszwa, która powinna być gruba, nieco elastyczna i wytrzymała. But musi zagwarantować optymalną amortyzację stopy, gdyż dzięki temu można uniknąć bolesnych urazów.

Related Posts