Co warto zobaczyć na Żuławach? Poznaj nasze propozycje!

0
Share

Podobno kto raz odwiedzi Żuławy, zakocha się w ich pięknie i będzie z chęcią i radością tam wracał… Czy to tylko legendy? Z doświadczenia wiemy, że nie. Żuławy to teren, który naprawdę „ma w sobie to coś”. To nie tylko konkretnie miejsca, które warto odwiedzić. To także region, gdzie ciągle jeszcze znaleźć można ciszę, spokój i wytchnienie od pędzącego życia. Choć coraz więcej osób wybiera Żuławy na swój odpoczynek, a one same coraz chętniej i liczniej przyjmują turystów, wciąż naprawdę można tam dobrze i spokojnie spędzić czas.

Wybierasz się na Żuławy? Nie wiesz co zobaczyć? Gdzie się wybrać? Spokojnie. Zaraz podpowiemy, co i gdzie warto zobaczyć ?

Miłośnikom odpoczynku nad wodą na pewno spodoba się Jezioro Druzno (lub w innym zapisie Drużno). Było to miejsce znane już Wikingom. To właśnie tam odbywał się ich handel z Prusami. Jeśli spojrzymy na głębokość jeziora, jest ono dość płytkie. W najgłębszym miejscu ma 3 metry. Jezioro jest częścią Zalewu Wiślanego. Warto wiedzieć, że tam również znajduje się rezerwat przyrody. Teren objęto ochroną ze względu na liczne miejsca lęgowe ptaków. Po jeziorze można jednak pływać, ale tylko wyznaczonymi torami wodnymi. Miejsce to jest uważane za jedno z najpiękniejszych jezior, więc tym bardziej będąc na Żuławach warto je zobaczyć i być może skorzystać z atrakcji.

Na Żuławach nie brakuje też zabytków, pałaców, kościołów.

Niemal cały region jest nimi usłany. Do najciekawszych należą ruiny Pałacu Napoleona i Pani Walewskiej. Znajdziemy go w Kamieńcu Suskim. Choć pałac po II Wojnie Światowej systematycznie był plądrowano i niszczono, a ostatecznie, żeby ukryć wszystkie szkody, podpalono, jego ruiny nadal wywierają ogromne wrażenie. W pałacu przebywał w XIX wieku sam Napoleon Bonaparte, wraz ze swoją kochanką, Marią Walewską.  Spędzili tam razem ponad 2 miesiące. Stąd też wzięła się nazwa tego miejsca. Dla osób, które lubią podziwiać zabytki, a przy tym aktynie spędzać czas dodamy tylko, że pałac oznaczony jest na Szlaku Napoleońskim. Ma on prawie 40 kilometrów i przebiega przez miejscowości związane z Napoleonem Bonaparte.

W jednym z poprzednich wpisów polecaliśmy również Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich. To też miejsce, które zasługuje na uwagę i odwiedzenie. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Zachęcamy do odkrywania tego malowniczego zakątka Polski. Wbrew pozorom i opiniom, jest tam co robić, co zwiedzać i gdzie spędzać czas. Coraz więcej osób przekonuje się o niezwykłości regionu.

Related Posts